Sportovec Jihlavska 2022: Pomatená fanfára a smlouva pro Ujčíka
Rok se s rokem sešel a Jihlavsko opět oslavovalo svoje nejlepší sportovce. Jako poslední, a tedy jako absolutní jednička 22. ročníku ankety, vystoupal minulou středu na pódium divadelního sálu jihlavského DKO atlet Eduard Kubelík, jenž obhájil loňské prvenství.

„Je to jednoduché… Atletika je královna sportu a Eduard dosáhl úspěchů v individuální kategorii. Matouš Menšík měl také vynikající výsledky, ale dosáhl jich v rámci kolektivu,“ odůvodnil předseda Jihlavské unie sportu (vyhlašovatel hlavní ankety), proč odborná komise i letos vybrala Kubelíka.

Hokejista Menšík obsadil v královské anketě druhé místo, třetí skončila plavkyně Leontýna Trněná.

À propos plavání… Závodníci klubu Axis byli na slavnostním galavečeru hodně vidět. Leontýna Trněná přidala stříbro v jednotlivcích do 15 let, štafeta žákyň opanovala hlasování o nejlepší kolektiv, jak v mládežnické anketě DDM Jihlava, tak čtenářské JL.

„Z nové generace úspěšných plavců, kterou se podařilo vychovat, mám pochopitelně radost,“ řekl primátor Petr Ryška, bývalý dlouholetý kouč Axisu. „A stejně tak mě těší, kolik ´nových´ a úspěšných sportů, jako například baseball, skateboarding nebo šachy, v Jihlavě máme,“ kvitoval šéf radnice, který v minulosti sám vyhrál trenérskou anketu (2007).

Kdo se tolik neradoval, byli pořadatelé galavečera. Proč? Pomátla se fanfára, určená jednotlivým vítězům. Zněla, kdy neměla, a naopak… Několikrát neplánovaně přerušila pódiové dění. Zpěvačka Tereza Mašková se málem nedočkala hudby pro svoji píseň. Diváci v sále to naštěstí brali s humorem…

„Já se nezlobím…,“ kroutil hlavou moderátor Vlastimil Korec. „Technika je prevít. Vidíme to při hokejových utkáních, kdy praská ledová plocha a nehraje se,“ připomenul nešvar aktuálního play off extraligy.

A to je krásný oslí můstek k informaci, že hokejová Dukla brala dvě prvenství. Trenér roku Viktor Ujčík opakovaně děkoval nejvyššímu klubovému vedení za podporu. „Víte, jak to chodí… Příští rok mi končí smlouva…,“ řekl si nenápadně o novou.

„Dostane ji Viktor?“ obrátil se Korec tázavě na Bedřicha Ščerbana. „Já chci mít v klubu co nejvíce místních lidí nebo odchovanců a Viktor k jihlavskému hokeji neodmyslitelně patří,“ přivítá jednatel Dukly pokračování spolupráce.

Na shledanou na Sportovci Jihlavska 2023… Poroste již tou dobou v sousedství DKO nová multifunkční Horácká aréna? „Já pořád doufám, že v létě začneme,“ je primátor Petr Ryška optimista.