Anketa domu dětí a mládeže

Kolektiv roku za 2022-2023

Kolektiv roku

HC Dukla Jihlava mládež

lední hokej

Mistrovský tým s dobrým charakterem a brankářkou

Výsledkové překvapení. Při prezentaci nominovaných kolektivů a jejich úspěchů se čekalo, že první místo připadne dívčím plaveckým štafetám. Chyba lávky. Pódium zaplnili mladší žáci jihlavské Dukly, včetně jedné dívky, brankářky Veroniky, která do kádru rovněž patří.

„Kromě jednoho chlapce jsme tady úplně všichni,“ přepočítal pohledem kouč Tomáš Dzurik svoje svěřence. „A ten jeden dostane ´deku´, že tu není,“ dodal s úsměvem.

Mladým Duklákům to v loňské sezoně pořádně „lepilo“, jak se ve sportovním slangu říká. V nadstavbové soutěži vyhráli 30 ze 32 utkání a postoupili na mistrovství České republiky, na kterém neokusili hořkost porážky. Titul byl doma!.

„Úspěch tohoto hráčského ročníku tkví v charakteru. Dala se dohromady parta šikovných kluků a holky a dohromady utvořili super tým. Zasloužili si tady stát,“ mínil Tomáš Dzurik.

Do budoucna má Dukla o šikovné hokejisty pro starší kategorie postaráno.

 

Sportovec roku do 15 let

Sportovec roku do 15 let

Jasmína Trněná

Jihlavský plavecký klub, plavání

Vleze i do zmrzlého rybníka

Dvě mouchy jednou ranou trefila již v loňském Sportovci Jihlavska, kdy slavila prvenství ve čtenářské a mládežnické anketě jako členka štafety. Letos si plavkyně Jasmína Trněná „double“ zopakovala v individuálních kategoriích.

Je radost z vítězství ve Sportovci stejná jako z mistrovských medailí a titulů, kterých máte nejen za loňský rok požehnaně?
Je to hodně jiné. Na mistrovství republiky či jiných závodech je to ve stylu akce – reakce. Zaplavu, vidím čas a vítězství si mohu hned a naplno vychutnat. Při vyhlašování ankety čekám, jestli moje úspěchy jsou pro ostatní něčím zajímavé a ocení mě. Ale radost a motivace z toho přichází úplně stejná. Hned se mi v hlavě rýsuje nový cíl.

A tím vysněným cílem je?
Účast na olympiádě a nejlépe tam vybojovat medaili.

Pocházíte z plavecké rodiny. Vaše sestra Leontýna vyhrála čtenářskou anketu jednou (za rok 2020), vy podruhé. Znamená to, že se nyní budete na starší ségru vytahovat?
Určitě ne. Leu beru jako sobě rovného soupeře. Každá jsme dobrá v něčem jiném, můžeme se navzájem motivovat a spoustu si toho předat. Lea mě stejně na sprinterských tratích neporazí, stejně jako já ji na dlouhých tratích (úsměv). Abych plavala 20 kilometrů na otevřené vodě? Já nikdy! To raději přejdu na basketbal za trenérem Pešoutem (úsměv).

Petr Pešout vás láká k výměně sportovního odvětví?
Já basketbal hraji. Baví mě a mám ho jako doplňkový sport. Občas si jdu s klukama zahrát. Pan Pešout by si moc přál, abych rozstříhala plavky a naplno se věnovala basketbalu (úsměv), ale zůstanu u plavání.

Úspěchy sklízíte jak v bazénovém, tak v dálkovém plavání. Raději závodíte uvnitř, nebo venku?
Určitě v bazénu. Otevřená voda není špatná, ale více mě baví sprinty. Celkově se v bazénu lépe závodí. Každý plave ve svojí dráze. Nikdo mě tam nepokope ani mě nezablokuje, což jsem na otevřené vodě zažila. Pár tvrdých ran jsem tam schytala. Letos se musím definitivně rozhodnout, jestli budu sprinter, nebo dálkař. Na obojí se již připravovat nemohu.

V bazénu je větší teplo, že?
Teplotní rozdíl vody je mi fuk. Já vlezu i do zmrzlého rybníka (úsměv)