Anketa domu dětí a mládeže

Sportovec roku do 15 let

Sportovec roku do 15 let

Sára Macková

Kickbox club Reborn Jihlava

Podruhé v řadě je vítězkou mládežnické ankety kickboxerka. Po Natálii Králové převzala žezlo její oddílová parťačka Sára Macková. „Raději zachovám dvoumetrový odstup. Nechtěl bych schytat ránu,“ vtipkoval moderátor.

Macková dobře ví, jak a kam kopnout. Aby ne, když je za loňský rok dvojnásobnou mistryní světa organizace WTKA, respektive pětinásobnou šampiónkou České republiky (plus další úspěchy). „Neděláme plný kontakt, ale je pravda, že občas ty údery bolí,“ prozradila.

Sáru Mackovou v jihlavské tělocvičně cepuje náročný kouč Josef Bílek. „Je přísný, ale my ho máme moc rádi. Někdy se aktivně zapojí do tréninku a dělá nám sparing. Dostat ránu od trenéra je pocta,“ prozradila.

 

Kolektiv roku do 15 let

Kolektiv roku do 15 let

Štafeta dívek

JPK Axis Jihlava

Je těžké ukočírovat náctileté dívky, které mají v hlavě i jiné myšlenky než plavecké? „Není. Holky jsou rozumné. Pracuje se s nimi dobře,“ pochválila trenérka Alena Nývltová kvartet Eliška Jirková, Aneta Matulová, Simona Ščepánová a Nikol Štorková, stříbrné medailistky z letního i zimního mistrovství republiky na 4x50 m volný způsob.

Na stupně vítězů měla štafeta políčeno i letos. Bohužel se objevila pandemie a bazény byly uzavřeny. „Do vody jsme nemohly, ale trénovaly jsme na suchu. Bez závodů bylo více času na odpočinek,“ konstatovaly naděje Jihlavského plaveckého klubu. „Tak doufám, že v září se vrátí plné energie a chuti,“ opáčila trenérka.

Byť ve štafetě častokrát startují silné individuality, jedná se o kolektivní disciplínu. Co když některá členka pokazí kolegyním závod? „Nezlobíme se na sebe. Takový je sport,“ berou to s nadhledem.